प्लास्टिक झोला निषेध

१८ साउन-वातावरण विभागले काठमाडौं उपत्यकामा प्लास्टिक झोला निषेध गर्ने अभियान फेरि सुरु गरेको छ । भूकम्पपछि अभियान रोकिएको थियो ।विभागका वातावरण निरीक्षकको समूहले आइतबार बजार अनुगमन गरेको छ । अनुगमनका क्रममा आइतबार ९० किलो प्लास्टिक जफत गरिएको विभागले जनाएको छ ।

Plastic-Jhola

विशालनगर क्षेत्रका ५० वटा पसलबाट ३५ किलो, न्युरोड, असन क्षेत्रका २५ पसलबाट १५ किलो, मित्रपार्क, चाबहिल क्षेत्रका ३० पसलबाट ३५ किलो र माछापोखरी, बालाजु क्षेत्रबाट पाँच किलो प्लास्टिक झोला जफत गरिएको हो ।संसद्को वातावरण संरक्षण समितिको ९ भदौ ०७१ को निर्देशनअनुसार १ वैशाखदेखि उपत्यकामा प्लास्टिक झोला निषेध अभियान चलाइएको थियो ।

धुर्मुस-सुन्तली नमूना वस्तीको रजिष्ट्रेशन दस्तुर छुट

७ बैशाख, काठमाडौं । सरकारले धुर्मुस-सुन्तली फाउण्डेसनले महोत्तरीको बर्दिबासमा निर्माण गरेको एकीकृत नमूना वस्तीको रजिष्ट्रेशन वापत लाग्ने शुल्क छुट दिने निर्णय गरेको छ । बिहीबार ...