पेट्रोल आइतबार काठमाडौं आइपुग्ने

१२ कात्तिक- चीनले अनुदानको दिन पेट्रोलको पहिलो खेप आइतबार काठमाडौं आइपुग्ने भएको छ ।भारतको अघोषित नाकाबन्दीका कारण इन्धनको चरम खेपिरहेको नेपालका लागि चीनले एक हजार मेट्रिकटन अर्थात १३ लाख लिटर पेट्रोल अनुदानमा दिएको छ । यो तेलको पहिलो खेप शनिबारसम्म नेपाल चीनको नाका केरुङमा आइपुग्ने अधिकारीहरुले बताएका छन् ।

nepal-china-

चीनले दिन लागेको तेल लिन नेपाली ट्यांकर भोली शुक्रबार चीनतर्फ जानेछ । नेपाल आयल निगमले पहिलो चरणमा १२ वटा ट्यांकरलाई पठाउने निगम प्रवक्ता दीपक बरालले बताए ।शुक्रबार बिहान ९ बजे १२ बटा ट्यांकरहरु तेल लिन थानकोट डिपोबाट चीनका लागि छुट्नेछ । पहिलोपटक चीनसँग तेल लिँदा कुनै औपचारिक कार्यक्रम भने नगर्ने आयल निगमले बताएको छ ।

ट्यांकरसँगै आयल निगमका अपिधकारी पनि चीन जानेछन् । चीनले रसुवागढीबाट २६ किलोमिटरको दुरीमा रहेको केरुङसम्म तेल ल्याइदिनेछ भने त्यहाँसम्म नेपाली ट्यांकर पुग्नेछ ।चिनियाँ पेट्रोल आइतबार काठमाडौं आइपुग्ने छ । त्यसपछि क्रमश चीनबाट अनुदानको तेल ल्याउने निगमको योजना छ ।चीनले अहिले दिएको तेल भारतबाट आइरहेको भन्दा पनि गुणस्तरीय मानिने युरो(४ गुणस्तरको पेट्रोल हुनेछ ।

६ सिटको लागि नुवाकोटमा चार पुर्वमन्त्रिसहित ५७ जनाको उम्मेद्धवारी

नुवाकोट कार्तिक ६, प्रतिनिधिसभा तथा प्रदेशसभा चुनावको लागि नुवाकोटमा नेकपा एमाले, नेपाली कांग्रेस र नेकपा माओवादी केन्द्रसहित विभिन्न राजनीतिक दलले उम्मेदवारी दर्ता गरेका छन् । ...