पशुपतिमा बादरआतंक रोक्न सर्वोच्चमा रिट !

२३ चैत, काठमाडौं । पशुपतिका बत्राँदरको आतंक रोक्न सर्वोच्च अदालतमा रिट परेको छ । ती दुवै धार्मिक क्षेत्रका बाँदरको आतंकबाट भक्तजन पीडित बनेको र विभिन्न रोग सर्ने जोखिम बढेको भन्दै मंगलबार अभिवक्ता मधुर पाठकले सर्वोच्च अदालतमा रिट दायर गरेका हुन् ।

monkey

बाँदर आतंकले पशुपति मन्दिर परिसरमा पूजा गर्न आउने भक्तजनहरुमा असुरक्षा बढेको तथा सहज रुपमा पूजाआजा गर्न बञ्चित हुँदै आएको रिट निवेदनमा उल्लेख छ । रिटमा नेपाल सरकार, प्रधानमन्त्री तथा मन्त्रिपरिषद् कार्यालय, स्वास्थ्य मन्त्रालय, संस्कृति, पर्यटन तथा नागरिक उड्डयन मन्त्रालय, पशुपति क्षेत्र विकास कोष र कोष सञ्चालक समितिलाई विपक्षी बनाइएको छ । आजको नयाँ पत्रिका दैनिकमा निराजन पौडेलले खबर लेखेका छन् ।

रसुवामा आन्तरिक पर्यटकको तथ्याङ्क राख्न सुरु

रसुवा, कात्तिक २, पर्यटकीय जिल्ला रसुवामा पर्यटकहरुको तथ्याङ्क राख्ने काम सुरु गरिएको छ । जिल्लास्थित लाङटाङ राष्ट्रिय निकुञ्ज, निकुञ्ज मातहका पोष्ट र होटल व्यवसायीले बुधबारदेखि ...