विमान दुर्घटनामा नुवाकोटकी डा. स्वेता थापाको ज्यान गयो

0

नुवाकोट

sweta thapa died in plane crash nepalको लागि तस्बिर परिणाम

सोमबार काठमाडौंको त्रिभुवन विमानस्थलमा अवतरणको क्रममा दुर्घटनाग्रस्त यूएस बंगला विमानमा विदुनगरपालिका-८ थुम्का २३ वर्षीया डा. स्वेता थापाको निधन भएको छ । उनको शव शिक्षण अस्पतालमा राखिएको छ । उनी सोमबार एक महिना छुट्टीमा घर आउँदै गरेको बुवा गजेन्द्र थापाले बताए ।

उनी बंगलादेशको ढाकामा चिकित्सकको अध्ययन सकेर घर फकिंदै थिइन् । उनी एकमात्र सन्तान थिइन् । ‘छोरी एमबीबीस सकेर इन्ट्रर्न गर्न बाँकी थियो,’ बुवा गजेन्द्रले भने,’यस्तो दु:खद् घटना भो ।’

सेन्टजेभियर्स स्कुल अध्ययन गरेकी थापाले प्लस टु जावलाखेलबाट गरेकी थिइन् । उनको शव लिन शिक्षण अस्पताल पुगेका बुवाले आफ्नी छोरीको शव पाउन सकेका छैनन् । ‘पोस्टमार्टम गर्न बढीमा तीन दिन लाग्छ भनेको छ,’ उनले भने, ‘शव क्षतविच्छद हेर्न नसकिने स्थिति छ । कसैको डिएनए परीक्षण गर्नुपर्ने भएकोले समय लाग्छ भनेका छन् ।’
छोरी स्वेता मिहिनेती अध्ययनशील र रुचीअनुसार चिकित्सक अध्ययन गर्न पठाएको पारिवारिक स्रोतले जनाएको छ । डाक्टर बनेर दिनदुखीहरु र देशको सेवा गर्ने सपना अधुरै रहेको उनको परिवारले जनाएको छ । उनले १३ वर्षको उमेरमा एसएलसी पास गरेकी थिइन् ।
-प्रकाशित : फाल्गुन २९, २०७४

No comments

जनप्रतिनिधिलाई प्रकाशमानको सुझावः स्थानीयको भावना बुझेर काम गर्नुस्

नेपाली कांग्रेसका नेता प्रकाशमान सिंहले स्थानीय सरकार स्थायी सरकार भएकाले जनताको भावनालाई बुझेर काम गर्न जनप्रतिनिधिहरुलाई सुझाव दिएका छन् । विकास निर्माणका कामलाई प्राथमिकता दिन पनि ...