भूमि व्यवस्थापन गर्न नसकेको खण्डमा कृषि क्षेत्रमा ठूलो समस्या आउने – कृषि, भूमि व्यवस्था तथा सहकारीमन्त्री चक्रपाणि खनाल

 

कृषि, भूमि व्यवस्था तथा सहकारीमन्त्री चक्रपाणि खनालले अबको दुई वर्षमा कृषिजन्य वस्तुको आयातलाई प्रतिस्थापन गर्ने गरी काम भइरहेको बताएका छन् । शनिबार चितवनमा पत्रकारसँग कुराकानी गर्दै उनले भने, ‘अहिले नेपालमा ९३ प्रतिशत कृषिजन्य वस्तु आयात भएको छ, दुई वर्षमा माछा, कुखुरा, गहुँ, फलफूल लगायतका उत्पादनमा आयात प्रतिस्थापन गर्ने गरी सरकारले काम गरिरहेको छ ।’

 

मन्त्री खनालले अब पनि भूमि व्यवस्थापन गर्न नसकेको खण्डमा कृषि क्षेत्रमा ठूलो समस्या आउने बताउँदै भूमिलाई वर्गिकरण गर्नु आवश्यक रहेको छ भने । जमिन खण्डीकरण हुँदा खेतीयोग्य जमिन सकिँदैं गएको भन्दै उनले यसलाई रोक्नका लागि भू उपयोग नीति तथा भू–नीतिको तयारी भइरहेको जानकारी दिए ।

 

मन्त्री खनालले भने, ‘कृषियोग्य जमिनको खण्डीकरण डरलाग्दो अवस्थामा छ, यसलाई रोक्नुपर्छ, यसका लागि सरकार लागिरहेको छ ।’

 

भारतमा जब मिलनको अमिताभसँग भेट भयो…

सांगीतिक कार्यक्रमका लागि भारतको पुना पुगेकी गायिका मिलन अमात्य बलिउड अभिनेता अमिताभ बच्चनसँगै एउटै मञ्चमा देखिएकी छिन् । ‘अभिनेता बच्चनसँग मेरो पहिलो भेट भएको हो, ...