अरुखर्क आधारभुत विद्यालय भवन बिद्यालय ब्यबस्थापन समितिलाई हस्तान्त्ररण,,

नौकुण्ड गाउँपालिका वडा नं ज्ञ अरुखर्कमा श्री अरुखर्क आधारभुत विद्यालय भवन बिद्यालय ब्यबस्थापन समितिलाई मंगलबार हस्तान्त्ररण गरिएको छ । विस। २०७२ सालको भुकम्पमा ध्वस्त भएको विद्यालय गैरसरकारी संस्था कारीतास इटाली तथा एसियाको आर्थिक सहयोग तथा एसीया अनलुस र कृषिबन प्रतिष्ठानको प्राबिधिक सहयोगमा निर्माण सम्पन्न गरि हस्तान्त्ररण गरिएको हो ।

अपाङमैत्री सौचालय ,शौर्यउर्जा तथा खानेपानी सहितको छकोठे पक्की भवनसहितको संरचना र भौतिक सामग्री समेत जुटाइ गाउँपालिका र विद्यालय प्रशासनलाई भवन हस्तान्तरण गरिएको छ । विद्यालयमा कक्षा ५ सम्म पढाइ हुने गरेको र जम्मा विद्यार्थी ज्ञ सय घ जना अध्ययनरत रहेको विद्यालयका प्रअ धिराज तामाङले बताउनुभयो । जिल्लामा भूकम्पले क्षति गरेको ९८ वटा विद्यालयको कक्षाकोठा निर्माण गरिएको छ। भूकम्पले पूर्ण तथा आंशिक क्षति गरेका ९८ वटा विद्यालयका तीन सय ९१ वटा कक्षाकोठा निर्माण सम्पन्न भएको छ ।
२०७२ सालको भुकम्पले विधालय ध्वस्त परेपछि टहारमा पढाई गर्दै आइरहेको थियो । भुकम्पबाट अति प्रभावित क्षेत्रमा शिक्षा तथा विधालय द्धारा समुदाय सम्म समृद्ध भविष्यको लागि एसीया अनलुस ले निर्माण गरिएको पक्की भवन पाएपछि स्थानिय,विधार्थी,शिक्षक खुशि भएका छन् ।
जिल्ला शिक्षा तथा समन्वय एकाइ, जिल्ला आयोजना कार्यान्वयन एकाइ, विभिन्न गैरसरकारी संस्था र व्यक्तिले सामुदायिक विद्यालय निर्माण गरेका हुन्। जिल्लामा अहिले ३४ वटा सामुदायिक विद्यालयका भवन निर्माण भइरहेको बताइएको छ। भूकम्पले क्षति गरेको ६ सय ५९ कक्षाकोठामध्ये सरकारले ९८ वटा र गैसरकारी संस्थाले तीन सय ३३ वटा निर्माण गरिसकेका छन्।

पिलायो साथि बोलको गजल गीतले करोड पटक हेरिने पहिलो नेपाली गजलको रेकर्ड बनायो

गायक शिव परियारको पिलायो साथि बोलको गजल गीतले करोड पटक हेरिने पहिलो नेपाली गजलको रेकर्ड बनाएको छ । ३ बर्ष अघि युट्युब मार्फत सार्वजनिक गरिएको ...