रसुवाका १० हजार भौतिक संरचनामा क्षति

जेठ ६, रसुवा
विनाशकारी महाभूकम्पमा रसुवा जिल्लाका दश हजार भौतिक संरचनामा क्षति पुगेको जिल्ला प्रशासन कार्यालय, रसुवाले जनाएको छ । १० हजार ७ सय ५० घर पूर्ण क्षतिग्रस्त भएको र १ सय ८७ घर आंशिक क्षति भएको जिल्ला प्रशासन कार्यालयका अरुण कार्कीले जानकारी दिनुभयो ।

Rasuwa_dhunche_lanslide_Earth_quake_536713294

रसुवा जिल्लामा राहत तथा उद्धारका कार्यक्रमहरु भइरहेका छन् । रसुवामा ५ सय ६९ जनाको मृत्यु भएको र दुई सय ३४ जनाको हराइरहेको जानकारी दिएको छ । लाङटाङ केही विदेशी तथा स्वदेशी पर्यटक, स्थानीयवासी हिमपहिरोमा पुरिएर बेपत्ता छन् भने केही बचेका स्थानीयलाई हेलिकोप्टरबाट काठमाडौं लगिएको छ भने टिमुरेस्थित रसुवागढी नाका तथा मैलुङ क्षेत्रमा सुख्खा पहिरोमा पुरिएकाको खोजी कार्य भइरहेको जिल्ला प्रहरी कार्यालय, रसुवाले जनाएको छ ।

आज दशैंको अन्तिम दिन कोजाग्रत पूर्णिमा,सम्पन्नताकी देवी महालक्ष्मीको पूजा आरधना गरी मनाइँदै

रसुवा असोज १९, आश्विन शुक्ल पूर्णिमाका दिन मनाइने कोजाग्रत पूर्णिमा आज साँझ सम्पन्नताकी देवी महालक्ष्मीको पूजा आरधना गरी रातभर जाग्राम बसेर मनाइँदैछ । आश्विन शुक्ल ...