वीरगञ्ज नाका आन्दोलनकारीको कब्जामा

१६ कात्तिक- प्रहरीले बल प्रयोग गरेर खुलाएको वीरगञ्ज रक्सौल नाकाको मितेरी पुल फेरि मधेसी मोर्चाका कार्यकर्ताहरुले कब्जामा लिएका छन् ।

सोमबार विहानै प्रहरीले धर्नाकारीलाई हटाएको थियो । त्यस क्रममा पाँच जना पक्राउ समेत गरेका थिए । तर, केही घण्टापछि नै मधेसी मोर्चाका कार्यकर्ताहरु फेरि नेपाल-भारत सीमाको मितेरी पुलमा धर्नामा बसेका छन् ।प्रहरीले धर्नाकारीलाई हटाए लगतै नेपालतर्फ रोकिएका २१९ भारतीय सवारीहरु भारतर्फ गएका छन् । नेपाली सुरक्षाकर्मीहरुको बाक्लो सुरक्षा घेरमा भारतीय गाडीहरुलाई मितेरी पुल कटाइएको थियो ।

Birganj-Vansar-ma-tanab

तर, झण्डै ५ घण्टा मितेरी पुल खुल्दा पनि भारततर्फ रोकिएका एउटा पनि नेपाल प्रवेश गरेनन् । नेपाली भन्सार अधिकारीहरुका अनुसार भारतीय भन्सार पास भएका झण्डै ५ सय गाडीहरु लामो समयदेखि भारतीय क्षेत्रमा रोकिएका छन् । जसमा १५४ ग्यास बुलेट र ६७ इन्धनका ट्यांकरसमेत छन् ।

मृत्युको ३ घण्टापछि मात्रै अस्पताल पुर्‍याइएको चिकित्सककको भनाई

काठमाण्डौ मंसिर ३, नर्भिक अस्पतालले पूर्व प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डका छोरा प्रकाशलाई मृत अवस्थामा अस्पताल पुर्‍याइएको बताएको छ। आइतबार दिउँसो प्रेस ब्रिफिङ गर्दै अस्पतालले भनेको ...