सरकारबाटै कालोबजारीको प्रशंसा

२२ पुस- नाकाबन्दीले पेट्रोलियम तथा दैनिक उपभोग्य अभाव चर्किरहेका बेला त्यसको सामना गर्न साथ दिएको भन्दै सरकारले कालाबजारियाकै प्रशंसा गरेको छ ।

images

भारतीय नाकाबन्दीसँगै बढ्दो अभावको मौका छोपेर मौलाएको कालोबजारीमा नियामक संयन्त्रकै साथ रहेको आलोचना खेपिरहेको सरकारका उपप्रधान तथा परराष्ट्रमन्त्री कमल थापाले नै कालाबजारियाबाट सहयोग पाएको भन्दै उनीहरुको गुनबखान गरेको छ ।‘मुलुक नाकाबन्दीको मारमा परेका बेला निजी क्षेत्र र व्यापारीले सरकारलाई सहयोग गरेनन्,’ नेपाल चेम्बर अफ कमर्सद्वारा मंगलबार राजधानीमा आयोजित ‘द्विपक्षीय आर्थिक सम्बन्ध सहजीकरणका लागि आर्थिक कूटनीतिको भूमिका’ विषयक कार्यक्रममा थापाले भने, ‘बरु कालाबजारियाले सरकारलाई धेरै सहयोग गरे ।’

देशमा कालो अर्थतन्त्र भूमिगत अर्थतन्त्र मौलाउँंदै गएर नागरिकको जीवन कष्टकर भइरहेका बेला उपप्रधानमन्त्री थापाले सार्वजनिक रुपमै कालाबजारियाले सरकारलाई मद्दत गरेको स्विकारे ।कार्यक्रममा उनले नाकाबन्दी खुलाउन र उपभोक्तालाई सहज आपूर्ति मिलाउन सरकारबाट केकस्तो प्रयास भयो भन्ने खुलाएनन् । उनी चीन भ्रमणमा जाँदा आम नागरिकमा सरकारले वैकल्पिक आपूर्ति व्यवस्थाको ठोस सम्झौता गर्ने आस गरेका थिए । तर, उनले सहयोग गर्ने उधारो वचन मात्र लिएर आए ।

रसुवामा मतगणना सुरु

रसुवा मंसिर २१, रसुवामा मतगणना शुरु भएको छ । १ मात्र प्रतिनिधिभिा क्षेत्र रहेको रसुवामा वाम गठबन्धनका जर्नादन ढकाल र लोकतान्त्रिक गठबन्धनका उम्मेदवार मोहन आचार्यबिच ...