आज अन्तर्राष्ट्रिय महिला दिवस

२५ फागुन, काठमाडौं ।  आज १ सय ६ औं अन्तर्राष्ट्रि महिला दिवस विभिन्न कार्यक्रको आयोजना गर्दै मनाइदै छ । हरेक वर्ष मार्च ८ तारिखका दिन अन्तर्राष्ट्रिय श्रमिक महिला दिवस मनाउने गरिन्छ । नारी मुक्ति आन्दोलनकी प्रणेता क्लारा जेट्कीनले सन् १९११ मार्च ८ मा महिला कामदारमाथि भएको श्रम शोषणका विरुद्ध आवाज उठाएको दिनको स्मरणमा विश्वभर अन्तर्राष्ट्रिय श्रमिक महिला दिवस मनाउन सुरु गरिएको हो ।

नेपालमा पनि महिला दिवसको अवसरमा विभिन्न कार्यक्रम गरी यो दिवस मनाउने गरिन्छ  । आजको दिन महिला अधिकारका क्षेत्रमा काम गर्ने विभिन्न संघसंस्थाले र्‍याली गोष्ठी तथा अन्तक्रिर्या कार्यक्रमको आयोजना गरेका छन् ।महिला दिवसको अवसरमा आज सरकाले सार्वजनिक बिदा समेत दिएको छ ।

‘मरिना’मा आर्यनसँग बर्षाको जोडी, गीत गाउनेलाई अवसर दिइने

चलचित्र ‘मरिना’ निर्माण हुने भनिएको लामो समय भैसकेको छ । तर, विविध कारणले गर्दा चलचित्रको निर्माण हुन सकेको थिएन । तर, अब यसको छायांकन एक ...