रसुवाको राम्चेमा बृक्षारोपण (फोटोफिचर)

७ साउन, रसुवा । रसुवाको राम्चे ३ र ४ नं वडामा पर्ने ग्राङमा आज बृक्षारोपण कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ । राम्चे मध्यवर्ती क्षेत्र उपभोक्ता समितीको आयोजना र डब्लुडब्लुएफ र युएसएआईडि र हरियो बन कार्यक्रमको आर्थिक सहयोगमा भएको बृक्षारोपण कार्यक्रममा, पासाङ ल्हामु सडकदेखी डेढ किलोमिटर तलबाट करिव एकमिटर चौडाईमा सुरु गरि सडकसम्म बृक्षारोपण गरिएको हो ।

Ramche Grang Planting Rasuwa (1)
बिहिबार देखि सुरु भएको बृक्षारोपणमा चाँपको बिरुवा १५०००, अृम्रिसो १५०००, पयुँ ५०००, उतिस ५०००, सल्ला २०,००० र किम्बुको बिरुवा ३००० गरी जम्मा ४५,००० बिरुवाको बृक्षारोपण गरिएको छ ।

Ramche Grang Planting Rasuwa (2)
बृक्षारोपणमा राम्चे ३ र ४ नं वडाका २५० घरधरीले श्रमदान गरेका छन् । बृक्षारोपण पश्चात ग्राङ पहिरोको न्युनिकरण हुने सम्भावना देखेका छन् । बृक्षारोपण सँगसँगै  बिरुवाको संरक्षणकै लागी स्थानिय मिलेर संरक्षण कोष खडा गर्ने र त्यहि पैसाबाट हेरालु राख्ने स्थानियको निर्णय छ । यसैगरी राम्चेको पहिरो प्रभावित क्षेत्रमा पनि बृक्षारोपण गरिने राम्चे मध्यवर्ती क्षेत्र उपभोक्ता समितिको अध्यक्ष मालफुर्पा तामाङले बताउनु भएको छ ।

Ramche Grang Planting Rasuwa (3)

Ramche Grang Planting Rasuwa (4)

Ramche Grang Planting Rasuwa (5)

Ramche Grang Planting Rasuwa (7)

Ramche Grang Planting Rasuwa (8)