अपडेटः धादिङ बस दुर्घटनामा मृतकको संख्या १७ पुग्यो

११ असोज, धादिङ । ११ असोज, धादिङ । धादिङको उत्तरी क्षेत्रको मार्पाक गाविसमा यात्रुबस दुर्घटनामा मृत्यु हुनेको संख्या १७ पुगेको छ । घाइतेमध्ये ६ जनालार्इ उपचारका लागि काठमाडौं ल्याइएको छ ।

सदरमुकाम धादिङवेसीबाट दार्खा गाविसको किन्ताङफेदी जाँदै गरेको ना ४ ख ३३१८ नम्बरको बस मार्पाक गविसस्थित लापाङ चौतारा नजिकै सडकबाट करीव ५०० मिटर तल खसेको थियो । dhading-accidentदुर्घटनामा अहिलेसम्म १७ जनाको मृत्यु भएको धादिङका एसपी शरद खत्रीले जानकारी दिएका छन् । मृतकमध्ये पुरूष १३ र महिला ४ जना रहेको उनले बताए । मृतकको सनाखत हुन सकेको छैन ।

एसपी खत्रीले दुर्घटनामा गम्भीर घाइते भएकामध्ये ६ जनालार्इ डाइनेष्टिक एयरको हेलिकप्टरबाट उद्दार गरी काठमाडौं पठाइएको जानकारी दिए ।

गम्भीर घाइते रहेका अन्य दुर्इ जनालार्इ लिन नेपाली सेनाको हेलिकप्टर पठाइएको उनले जनाए । एसपी खत्रीले भने, ‘बस २७ जना लिएर सदरमुकामबाट छुटेको रहेछ, बाटोमा केहि यात्रु थपिएको हुनसक्छ ।’ दुर्घटनास्थलमा अहिले शव संकलन कार्य भइरहेको छ ।

मंगलबार बिहान ७ बजे धादिङबेसीबाट छुटेको बस बिहान साढे ११ बजे दुर्घटनामा परेको प्रहरीले जनाएको छ । कच्ची बाटो र क्षमताभन्दा बढी यात्रुका कारण दुर्घटना भएको हुनसक्ने आशंका गरिएको छ । उद्धारमा खटिएका स्थानीयका अनुसार मृतकको संख्या अझै बढ्नसक्ने छ । दुर्घटनास्थलमा केहिबेर अघिमात्र प्रहरी पुगेको थियो ।

 

अफगानिस्तानमा खेलका क्रममा विस्फोट, ९ को मृत्यु

११ असोज-अफगानिस्तानको पूर्वी पाक्टिका प्रान्तमा एक खेलका क्रममा भएको आक्रमणमा कम्तिमा ९ जनाको मृत्यु भएको छ । आक्रमणमा दर्जनौैं मानिस घाइते भएका छन् । पाकिस्तानसँगको ...