७ बर्षपछि जोडिए रेखा र आर्यन, आफ्नै स्वार्थ कि आवश्यकता ?

चलचित्र ‘कसले चोर्‍यो मेरो मन’मा एकसाथ काम गरेपछि नायिका रेखा थापा र नायक आर्यन सिग्देल अलग भए । यो चलचित्रमा काम गर्दासम्म रेखा र आर्यनलाई दर्शकले निकै रुचाए । ‘किस्मत, हिफाजत, कसले चोर्‍यो मेरो मन’मा काम गर्दा सम्म रेखा र आर्यन दर्शकको रोजाइका जोडी बनिसकेका थिए ।

तर, चलचित्र सफलतासँगै दुबैमा स्टारडमको घमण्ड बढ्न थाल्यो । आर्यन रेखाविना पनि म सुपरस्टार हुँ भन्ने घमण्डले उचालिए त रेखा, आर्यनलाई मैले ल्याएको हुँ भन्ने घमण्डका कारण अर्कोतिर फर्किइन् ।

यही, सोचले आर्यन र रेखालाई दुई ध्रुवमा फर्काइदियो । जब, यी दुई अलग भए, त्यसपछि लाग्थ्यो कि आर्यन र रेखाविच अब कहिल्यै पनि बोलचाल हुँदैन । नेपाली चलचित्र क्षेत्रको एक चर्चित जोडी स्टारडमकै घमण्डले टुक्रियो । तर, करिब ७ बर्षपछि उनीहरु एकसाथ चलचित्र ‘रुद्रप्रिया’मा काम गर्न राजी भएका छन् ।

किन तोडियो आर्यन र रेखाको घमण्ड ?
१२ बर्षमा खोलो पनि फर्किन्छ भन्छन् । तर, रेखा र आर्यनलाई पानी बाराबारको स्थिती तोडेर अंकमाल मात्र गर्न होइन, एकसाथ चलचित्र नै खेल्न १२ बर्ष पर्खनु परेन । यी दुइले बोलचाल बन्द गरेको ७ बर्षपछि मुस्कुराउँदै अंकमाल गरे र एकसाथ चलचित्रको पर्दामा फर्किएको घोषणा गरे ।

बिहिबार बिहान जब केही मिडियामा आर्यन र रेखाले कसिलो अंकमाल गर्दै मुस्कुराएको तस्बिर सार्वजनिक भए, उनीहरु निकट साथीभाई अचम्मित भए । कारण, रेखा र आर्यनले झगडा भएपछि कहिल्यै चलचित्र नगर्ने बताएका थिए । तर, पछिल्ला केहि समय रेखाले आर्यनसँग चलचित्र खेल्न सक्ने बताउँदै आएकी थिइन् । तर, आर्यनले भने रेखासँग कहिल्यै पनि चलचित्र नखेल्ने भन्दै साथीभाइसँग कुरा गर्दै आएका थिए । तर, एकाएक बिहिबार उनै रेखाको अंगालोमा मुस्कुराइरहेका आर्यनको तस्बिर हेर्दा जोकोही पनि छक्क पर्नु स्वभाविक नै हो ।

रेखा र आर्यनलाई एकसाथ फर्किनका लागि विभिन्न फ्याक्टरले काम गरेको छ । हिजो जुन स्टारडमको घमण्डले आर्यन र रेखा अलग भएका थिए, त्यो आज दुबैसँग हिजोको जस्तो छैन । दुबैको स्टारडमको पावरमा अहिले रातो बत्ती बल्न थालेको छ । जसकाकारणले पनि रेखा र आर्यनलाई फेरि एकपटक चल्नका लागि एक अर्काको साथ आवश्यक थियो ।

rekha-aaryan-3

चलचित्रमा सधै एक्लैले दर्शक हलसम्म तान्न सक्ने रेखाको अहिले त्यो पावर विस्तारै सकिएको छ । आर्यन त विगत २ बर्षदेखि चलेका छैनन् भन्दा पनि हुन्छ । यी दुइ एक अर्कासँग फेरि नजिक हुनुमा यही कुराले मुख्यतया काम गरेको छ ।

रेखाको जस्तो शत्रु अरुका भएनन्
नेपाली चलचित्रको ५ दशकको कालखण्डमा कलाकारविच शितयुद्ध चलेका छन् । तर, नायिका रेखा थापाको यूगमा जुन खालको शितयुद्ध चल्यो, त्यसपछि आउने अरु कलाकारमा यस्तो देखिएको छैन ।

नायक राजेश हमालदेखि विराज भट्ट, निखिल उप्रेती, आर्यन सिग्देलसम्म, सबैसँग रेखाको झगडा नै पर्‍यो । रेखापछि आएका नायिकाहरुमा यस्तो खालको बोलचाल नै बन्द हुनेगरि युद्ध चलेको छैन । राजनीतिमा होमिएपछि संभवत रेखाले यस्तो खालको सम्बन्धले अगाडि बढ्न गाह्रो पर्छ भनेर वुझेको हुनुपर्छ । आर्यनसँगको पर्दा शेयरिङ यही कारणले हुन पुगेको हो ।

मिलनपछि के भने रेखा र आर्यनले ?
बुधबार  अंकमाल गर्दै गर्दा रेखा र आर्यन कतै खुशी त कतै अकमक्क परिरहेका थिए । कारण, ७ बर्षपछि एकसाथ चलचित्र खेल्दै गर्दा आर्यन र रेखाले आम मिडियामा र दर्शकले अब के भन्छन् भन्ने सोच पनि राखिरहेका थिए ।

रेखाले आर्यनसँग हात मिलाउँदै यसलाई सुखद मिलनको रुपमा हेरिन् । आर्यनले भने-‘ रेखासँग मेरो व्यक्तिगत दुश्मनी कहिल्यै पनि थिएन । अहिले कथाले बोलायो । तपाइहरुले सोचे जस्तो झगडा नै परेको भएपनि मेरो क्यारेक्टरसँग त झगडा परेको छैन नि ।’ रेखाले भने आर्यन र आफू पर्दामा नआउँदा चलचित्र क्षेत्रलाई नै घाटा लागेको बताइन् ।

सुदर्शन र अर्पण कता ?
सुदिप बबी भूपाल सिंहले लेखन तथा निर्देशन गर्ने भनिएको यो चलचित्रमा सुरुवातमा निर्देशक सुदर्शन थापा र अर्पण थापाले काम गर्ने पक्का थियो । तर, आर्यनको प्रवेशसँगै चलचित्रमा सुदर्शन र अर्पण दुबै हुने छैनन् । सुदर्शनले निर्देशन गरेको चलचित्र ‘म यस्तो गीत गाउँछु’ असार ३० गतेबाट रिलिज हुँदैछ ।

यो चलचित्रको रिलिज र पोष्ट प्रोडक्शनका कारण आफूले समय दिन नसक्ने भन्दै रेखासँग कुरा गरेर चलचित्र छाडेको सुदर्शनले बताए । यता, अर्पणले पनि आफू निर्देशित चलचित्र ‘आधा लभ’मा समय दिनुपर्ने भएकाले काम गर्न नसक्ने जानकारी दिदै रेखाको चलचित्र छाडेका थिए । यी दुइले आ-आफ्नो व्यस्तता देखाउँदै चलचित्रबाट पछि हटेपछि रेखा र आर्यनलाई एकसाथ जोडिन सजिलो भएको हो ।

कात्तिक २ गतेबाट रिलिज हुने चलचित्रको छायांकन जेठको ४ गतेबाट हुनेछ । चलचित्रलाई एमके पौडेल र सरस्वती थापा मिलेर बनाउने छन् ।
७ बर्षमा के-के परिवर्तन भयो ?
७ बर्ष अगाडि रेखा र आर्यनको जुन खालको जोडी जमेको थियो, यो विचमा चलचित्र क्षेत्र धेरै फरक भैसकेको छ । अनमोल केसीदेखि साम्राज्ञीराज्य लक्ष्मी शाहसम्मका नयाँ पुस्ताले चलचित्र क्षेत्रमा आफ्नो कसिलो जरा गाडिरहेका छन् ।

चलचित्रको कथा भन्ने शैली र दर्शकको चाहना फरक भएको छ । यो कुरालाई पनि रेखा र आर्यनले वुझ्न आवश्यक छ । नयाँ पुस्ताले जरो गाडिसकेको अवस्थामा त्यसलाई चिरेर फेरि पुरानै क्रेज फर्काउन आर्यन र रेखालाई त्यती सजिलो भने छैन ।

दुई मिल्दा के होला फाइदा ?
आर्यन र रेखा ७ बर्षपछि मिल्दा सबैभन्दा ठूलो फाइदा यी दुइलाई नै हुनेछ । कारण, खस्कदै गएको स्टारडम दुइको मिलनले फेरि माथि ल्याउन सक्छ । पर्दामा ‘कसले चोर्‍यो मेरो मन’ भन्दै दर्शकको मन जितेका आर्यन र रेखालाई दर्शकले फेरि एकपटक पर्दामा रुचाउन सक्छन् । जसले चलचित्र क्षेत्रलाई पनि फाइदा पुग्छ ।

आ-आफ्नै स्वार्थ बोकेर होस् या समयको मागले नै किन नहोस् या चलचित्र क्षेत्रको हितका लागि सोचेर नै किन नहोस्, रेखा र आर्यनले फेरि एकसाथ सहकार्य गर्ने पक्का गरेका छन् । रेखा र आर्यनको सम्बन्धमा अब कालो बादल नलागुन्, हाम्रो शुभकामना ।

निर्वाचन प्रत्यासीका न्यूनतम खर्च साढे १० अर्ब

काठमाडौँ, २० कात्तिक संविधानमा भएका व्यवस्थालाई कार्यान्वयन गर्ने क्रममा आगामी मंसिरमा हुन लागेको प्रतिनिधि सभा तथा प्रदेश सभा निर्वाचन खर्चिलो हुने देखिएको छ। आगामी मंसिर ...