काम थाले रसुवाका वडाध्यक्षहरुले

वैशाख ३१ गते भएको पहिलो चरणको स्थानीय तहको चुनावमा विजय भएका रसुवाका वडा अध्यक्षहरुले काम सुरु गरेका छन् । नयाँ व्यवस्था अनुसार जिल्लामा कायम गरिएको २७ वटा वडामध्ये २२ वटा वडाको कार्यालय स्थापना गरी काम सुरु भएको हो ।

पाँच वटा गाउँपालिका रहेको जिल्लामा अव पाँच वटा वडाको मात्र कार्यालय स्थापना गर्न वाँकी रहेको छ । भूकम्पका कारण भत्किएका निजी घर निमार्ण भइनसकेका कारण पार्वतीकुण्ड गाउँपालिकामा दुई, कालिका, नौकुण्ड र गोसाइँकुण्डमा एउटा एउटा वडामा कार्यालय स्थापना गर्न समस्या आएको हो ।

bikram-lama

सञ्चालनमा आएको २२ वटा कार्यालयमध्ये १५ वटा वडाको आफ्नै कार्यालय रहेको छ भने ७ वटा वडाको कार्यालय भाडाको घरबाट सञ्चालनमा आएका हुन् । खासगरी वडाबाट सहभागितामूलक योजना तर्जुमा, तथ्याङ्क अद्यावधि, विकासका कार्य, सिफारिस र प्रमाणीकरण, स्थानीय न्यूनतम दररेट निर्धारण, उपभोक्ता समिति निर्माण र परिचालन लगायतका काम वडाले गर्नपाउने छन् ।

उत्तरगया गाउँपालिकाको पाँच वटै वडाको आफ्नै कार्यालय रहेको प्रमुख उपेन्द्र लम्सालले वताउनुभयो ।

महजोडीले धुर्मुस-सुन्तलीलाई दिए एक लाख, मुसहर बस्ती बनाउन एकैदिन ३५ लाख जुट्यो

२६ पुस, बर्दिबास । हाँस्य कलाकारद्वय मदनकृष्ण श्रेष्ठ र हरिवंश आचार्यले मुसहर बस्ती बनाउन एक लाख रुपैयाँ सहयोग गरेका छन् । धुर्मुस सुन्तली फाउन्डेसनलाई शिलान्यास ...