प्रदिप गिरीलाई ओलीको जवाफः संसदले राष्ट्रियताको पक्षमा फैसला लियो, नमन गर्छु

नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले संविधान संशोधन विधेयक अस्वीकृत गरेर संसदले राष्ट्रियताको पक्षमा फैसला दिएको टिपपणी गरेका छन् ।

मतदान अघिको छलफलमा गिरीले संशोधन विधेयक राष्ट्रवादको नाममा सँगै बस्छु भन्नेहरुमाथि औलो ठड्याउनेहरुलाई जवाफ हो भनेको थिए । ओलीले भने, ‘मैले बहस पनि सुनेँ अलिअलि । यो मिलेर बस्छु भन्नेहरुलाई राष्ट्रवादको औलो ठड्याउनेलाई जवाफ हो भनेर । म यस सदनलाई धन्यवाद भन्न चाहन्छु, नमन गर्न चाहन्छु, यसले राष्ट्रियताको पक्षमा फैसला दियो ।’सोमबार संविधान संशोधन विधेयक अस्वीकृत भएको थियो । त्यसको भोलिपल्ट संसदमा विशेष समय लिएर बोलेका विपक्षी दलका नेता ओलीले संसदलाई धन्यवाद दिनुका साथै कांग्रेस नेता प्रदिप गिरीलाई जवाफ पनि दिए ।

‘यस सदनले नेपाली जनताको भावनाको प्रतिनिधत्व गर्‍यो । राष्ट्रहित र स्वाधिनताको प्रतिनिधित्व गर्‍यो’ उनले अघि भने, ‘कति भोट भन्ने कहिले कहिले यता उता हुन्छ तर, जे निष्कर्ष निकाल्नु पर्ने थियो, त्यही निकाल्यो ।’

राप्रपाले जितेका स्थानीय तहको कार्यालयमा पृथ्वीनारायणको फोटो टाँगियो

झापामा ३ स्थानीय तह जितेर जिल्लामा तेस्रो शक्ति बनेको राप्रपाले आफूले जितेका स्थानीय तहका कार्यालयमा पृथ्वीनारायण शाहको फोटो राख्ने निर्णय गरेको छ । झापाको हल्दिबारी ...