विपिन कार्कीको भाउः शून्यदेखि १७ लाखसम्म

bipin karki acterको लागि तस्बिर परिणाम

भर्सेटाइल अभिनेता विपिन कार्की आफ्ना हरेक फिल्ममा नयाँ प्रयोग गर्छन् । त्यसैले त एकथरी दर्शकवृत्तमा उनका फिल्मको तीव्र प्रतिक्षा रहन्छ । आगामी फिल्ममा कस्तो अवतारमा प्रस्तुत होलान् भन्ने जिज्ञासा हुन्छ ।

बिपिनको नयाँ फिल्म ‘नाका’ दर्शकमाझ छ । र, यो फिल्मबाट उनले आफ्ना ती दर्शकहरुलाई निराश बनाएका छैनन् । फिल्मको ‘गोल्डी’ क्यारेक्टरलाई दर्शकले मात्र होइन, समिक्षकले पनि निकै मन पराएका छन् ।

बिपिन दंगदास छन् । ‘मैले सोचेभन्दा पनि धेरै राम्रो रेस्पोन्स पाइरहेको छु,’ उनले भने । उनले विभिन्न हलमा पुगेर दर्शकसँगै फिल्म हेरे पनि । तर दर्शकले उनलाई चिनेनन् । चिनुन् पनि कसरी, हरेक फिल्ममा उनको हुलिया अर्कै हुन्छ ।

आफूलाई नचिने पनि फिल्मको पर्दामा ‘गोल्डी’ देखिनासाथ दर्शकले सिटी फुकेको देखेर उनी प्रसन्न भए । भन्छन्, ‘मैले फिल्मका लागि गरेको मिहिनेत खेर गएन भन्ने लाग्छ ।’

आफ्ना हरेक फिल्मका लागि विपिन अति मिहिनेत गर्छन् । गोल्डीका लागि पनि गरेका थिए । यो फिल्ममा उनको लुक्स नै ‘डेन्जर’ छ । ड्रेसअपदेखि हेयरस्टाइलसम्म । आवाज पनि युनिक । फिल्मको ट्रेलर आएदेखि नै उनको लुक्सको चर्चा सुरु भएको थियो ।

फिल्म फ्लोरमा जानुभन्दा ६ महिना अगाडि उनी सिमा नाकामा गएर १ महिना बसेका थिए, त्यहाँको जनजिवन अध्ययन गर्न । तर, सुटिङको अघिल्लो दिन मात्र आफ्नो हेयरस्टाइल चेन्ज गरेको र आखिभौं खौरिएको उनी बताउँछन् । उनी सुटिङ चलुञ्जेल हरेक दिन आफ्नो कपाल र आँखिभौं खौरिन्थे ।

स्वर चेन्ज गर्न पनि उनले निकै मिहिनेत गरे । बाथरुममा पस्दादेखि बाटोमा हिँड्दासम्म उनी यो स्वरमा डाइलग घोकिरहन्थे ।

आचार्यदेखि नाकासम्म
बिपिनले खेलेको पहिलो फिल्म थियो ‘आचार्य’ । खेलेको के भन्नु देखिएको । गायक भक्तराज आचार्यको उक्त बायोपिकमा फिल्ममा उनको केवल एउटा सिन थियो । भक्तराजलाई एउटा समुहले कुट्ने एक मिनेटको दृष्यमा उनी झुलुक्क देखिएका थिए ।

विपिनको दोस्रो फिल्म थियो, लुट । निश्चल बस्नेत निर्देशित यो फिल्ममा दौडने र लखेट्ने रोल पाएका थिए । ३-४ वटा सीन थियो । फिल्म सुपरहिट भयो, तर उनलाई कसैले नोटिस गरेनन् ।

त्यसपछि उनले फटाफट तान्डव, सुन्तली, लुट कालो पोथी, छड्के, पशुपति प्रसाद, लुट २ र जात्रामा काम गरे । पहिलोपटक उनी छड्केमा नोटिस भएका थिए । फिल्म राम्रो नचले पनि उनीको अभिनयले राम्रै चर्चा पायो ।

बिपिनको करिअरमा टर्निङ प्वाइन्टका रुपमा आयो ‘पशुपति प्रसाद’ । दिपेन्द्र के खनाल निर्देशित यस चलचित्रमा उनी नेगेटिभ क्यारेक्टरमा थिए । तर, उनको ‘भष्मे डन’ क्यारेक्टर हिट भयो र बाहिर यही नामबाट प्रख्यात भए ।

त्यसपछि आयो जात्रा । पहिलो पटक कुनै फिल्ममा उनी प्रमुख भूमिकामा देखिएका थिए । यो फिल्मले समिक्षकबाट मात्र होइन, दर्शकबाट पनि राम्रो साथ पायो । फणिन्द्र तिमिल्सिनाको रोलमा उनले गरेको अभिनयले धेरैलाई कायल बनायो । फिल्मको व्यवसायिक सफलताबाट यो पनि प्रमाणित भयो कि उनी दर्शकलाई हलसम्म बटुल्न पनि सक्षम छन् । अनि त उनलाई अफरहरुको ओइरो लाग्न थाल्यो ।

सफलताको खुड्किलो उक्लिएसँगै विपिनको बजार भाउ पनि उकालो लागिरहेको छ । पहिलो फिल्म आचार्यमा एक झलक देखिँदा उनले कुनै पारिश्रमिक पाएका थिएनन् । पहिलोपटक लुटमा उनले ५ हजार पारिश्रमिक लिए ।

क्रमशः उनको रेट बढ्दै गयो र पछिल्लो पटक फिल्म फनफनीका लागि १७ लाख पारिश्रमिक लिएर उनी चर्चामा आए । यद्यपि उनी यसलाई ठूला विषय ठान्दैनन् ।
‘समयको माग र आफ्नो जिम्मेवारीका आधारमा पारिश्रमिक बढाएको हुँ,’ उनी भन्छन्, ‘यसमाथि धेरै चर्चा गरिरहनु आवश्यक छैन ।’

रसुवागढीमा सुख्खा बन्दरगाह निर्माण थालिँदै, कोरलामा अध्ययन

उत्तरी छिमेकी चीनसँगको व्यापारिक नाका रसुवागढीमा सुख्खा बन्दरगाह निर्माणको प्रक्रिया अघि बढेको छ । मुस्ताङको कोरला नाकामा पनि सुख्खा बन्दरगाह बनाउन नेपाल सरकारले पूर्वसम्भाब्यता अध्ययन ...