वीर अस्पतालमा पहिलोपटक कलेजोको कडापन जाँच्ने आधुनिक उपकरण ‘फाइब्रो स्क्यान’ मेसिन जडान

वीर अस्पतालमा पहिलोपटक कलेजोको कडापन जाँच्ने आधुनिक उपकरण ‘फाइब्रो स्क्यान’ मेसिन जडान गरिएको छ ।

 

रोटरी क्लब अफ राजधानी र रोटरी क्लब अफ काठमाडौं मेट्रोको सहयोगमा उक्त उपकरण जडान गरिएको हो । शुक्रबार अस्पतालमा आयोजित कार्यक्रममा स्वास्थ्य राज्यमन्त्री पद्मा अर्याललाई भारत, चेन्नाईबाट आएका रोटरीयन सुशील गुप्ताले उपकरण हस्तान्तरण गरेका हुन् ।

हेपाटाइटिस ‘बी’ र ‘सी’ तथा मदिरा सेवनका कारण कलेजो बिग्रिएकाहरूका लागि शल्यक्रियाबिनै कलेजोको कडापन थाहा पाउनसकिने उक्त मेसिन हालसम्म कुनैपनि सरकारी अस्पतालमा नरहेको जनाइएको छ । स्वास्थ्य मन्त्रालय र रोटरी क्लबको संयुक्त लगानीमा उक्त उपकरण वीर अस्पतालमा जडान गरिएको हो ।

 

दुई करोड रुपैयाँभन्दा बढी पर्ने उक्त फाइब्रो स्क्यानका लागि मन्त्रालयको २० लाख रुपैयाँ लगानी रहेको छ भने बाँकी रकम रोटरीले सहयोग गरेको छ । यसैगरी, अस्पताललाई ९ ओटा डायलाइसिस उपकरण पनि हस्तान्तरण गरिएको छ । रोटरीले अस्पताललाई मिर्गौला फेल भएकाको उपचारमा सहयोग पुर्‍याउन डायलाइसिस मेसिन दिइएको जनाइएको छ ।

उम्मेदवारी फिर्ता गर्न हेलिकप्टर चार्टर गरेर आए माओवादीका बागी उम्मेदवार

वाम गठबन्धनविरुद्ध बागी उम्मेदवारी दिएका नेकपा माओवादी केन्द्रका तीन जना उम्मेदवार आफ्नो उम्मेदवारी फिर्ता लिनको लागि सेनाको हेलिकोप्टर चढेर जिल्ला सदरमुकाम मन्थली आएका छन् । ...