वीर अस्पतालमा पहिलोपटक कलेजोको कडापन जाँच्ने आधुनिक उपकरण ‘फाइब्रो स्क्यान’ मेसिन जडान

वीर अस्पतालमा पहिलोपटक कलेजोको कडापन जाँच्ने आधुनिक उपकरण ‘फाइब्रो स्क्यान’ मेसिन जडान गरिएको छ ।

 

रोटरी क्लब अफ राजधानी र रोटरी क्लब अफ काठमाडौं मेट्रोको सहयोगमा उक्त उपकरण जडान गरिएको हो । शुक्रबार अस्पतालमा आयोजित कार्यक्रममा स्वास्थ्य राज्यमन्त्री पद्मा अर्याललाई भारत, चेन्नाईबाट आएका रोटरीयन सुशील गुप्ताले उपकरण हस्तान्तरण गरेका हुन् ।

हेपाटाइटिस ‘बी’ र ‘सी’ तथा मदिरा सेवनका कारण कलेजो बिग्रिएकाहरूका लागि शल्यक्रियाबिनै कलेजोको कडापन थाहा पाउनसकिने उक्त मेसिन हालसम्म कुनैपनि सरकारी अस्पतालमा नरहेको जनाइएको छ । स्वास्थ्य मन्त्रालय र रोटरी क्लबको संयुक्त लगानीमा उक्त उपकरण वीर अस्पतालमा जडान गरिएको हो ।

 

दुई करोड रुपैयाँभन्दा बढी पर्ने उक्त फाइब्रो स्क्यानका लागि मन्त्रालयको २० लाख रुपैयाँ लगानी रहेको छ भने बाँकी रकम रोटरीले सहयोग गरेको छ । यसैगरी, अस्पताललाई ९ ओटा डायलाइसिस उपकरण पनि हस्तान्तरण गरिएको छ । रोटरीले अस्पताललाई मिर्गौला फेल भएकाको उपचारमा सहयोग पुर्‍याउन डायलाइसिस मेसिन दिइएको जनाइएको छ ।

अनिवार्यरुपमा हतियार बुझाउन अनुरोध

काठमाडौं, कात्तिक १७ – जिल्ला प्रशासन कार्यालय काठमाडौंले कानूनीरुपमा अनुमति प्राप्त व्यक्तिका नाममा रहेका हातहतियार (बन्दुक, पेस्तोल) निर्वाचन अवधिभर कात्तिक मसान्तभित्र अनिवार्यरुपमा बुझाउन सर्वसाधारणसँग अनुरोध ...