विद्यालयलाई हस्तारण शैचालय

रसुवा जिल्ला गोसाईकुन्ड गाँउपालिका नागुङ्गमा रहेको जनज्योतीे प्राथमिक विद्यालयलाई नेपाली सेना कालीजंग गणले रु एक लाख पचास हजार नगद र रु एक लाख श्रमदान गरी दुई लाख पचास हजार बराबरको तिन सिटे शैचालय निमार्ण गरेर विहिवर एक कार्यक्रम गरी विद्यालयलाई हस्तारण गरेको छ । कार्यक्रमा विद्यालय व्यवस्थापन समितिका अध्यक्ष छिरिङ्ग साङ्गवो तामाङले यस विद्यालयमा शैचालय नभएर विद्यार्थीलाई निकै समस्या थियो , अव विद्यार्थीहरुले यस शैचालयको महत्व बुझेर सफा राखेर प्रयोग गर्ने गराउने बताएका थिए । उक्त कार्यक्रमा विद्यालयका प्रधानाध्यापक लाल काजी तामाङ्ग , शिक्षक शिक्षिका , विद्यालयमा अध्ययनरत विद्यार्थीहरु लगायत स्थानिय बासिन्दा र कालीजंग गणका प्रमुख सेनानी शितल वानियां क्षेत्रीलगाएको उपस्थिति भएको थियो । शैचालय निमार्ण गर्न नेपालि सेनाको QIP (Quick Impact Project) को सहयोग रहेको थियो ।

९९ घरपरिवारसम्मको एकीकृत बस्ती बनाउने जिम्मा स्थानीय सरकारलाई

राष्ट्रिय पुनर्निर्माण प्राधिकरणले ९९ घरपरिवारसम्मको एकीकृत बस्ती विकास गर्नका लागि स्थानीय तहलाई जिम्मा दिने निर्णय गरेको छ। प्राधिकरणको बिहिबार बसेको कार्यकारी समिति बैठकले स्वीकृत गरेको ...